یادگیری یک زبان جدید می تواند یک تجربه هیجان انگیز و مفید باشد و یادگیری زبان فارسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. فارسی توسط بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود و زبان رسمی ایران، افغانستان و تاجیکستان است. چه به ادبیات فارسی، چه به فرهنگ ایرانی علاقه مند باشید یا صرفاً بخواهید توانایی های زبانی خود را گسترش دهید، یادگیری زبان فارسی می تواند دنیایی از فرصت ها را در اختیار شما قرار دهد. فوناتیم مرکزی جامع، جذاب و تلفیقی در آموزش چهار مهارت اصلی زبان فارسی (Farsi) به غیرفارسی‏‌زبانان در بین دیگر مراکز آموزش زبان‏های بین‏‌المللی برپا کرده است. در این مرکز آموزش زبان فارسی بر مبنای چارچوب مرجع ‌اروپا (CEFR) است. و تلاش بر این است تا کاستی‏‌های این عرصه را برای فراگیران زبان فارسی (غیرفارسی زبانان و نسل‏های دوم و سوم ایرانیان خارج از کشور) جبران نماید.

آموزش زبان فارسی
Teaching Farsi

کلاس های آنلاین یا حضوری یا پکیج؟

کلاس‏ها هم به صورت خصوصی و هم گروهی و عمدتا بصورت آنلاین برگزار می شوند. در حال حاظر و با توجه به شرایط و محدودیت هایی که کرونا برایمان ایجاد کرده کلاس های آنلاین بصرفه ترند شما در منزل یا هرجای دیگری که هستید می‌توانید زمان خود را صرف یادگیری کنید حتی  زمانی را که صرف رفت و آمد به کلاس می‌کنید را می‌توانید صرف یادگیری یک مهارت دیگر کنید. کلاس های آنلاین دسترسی آسان شما به اساتید سراسر ایران و البته خارج از کشور فراهم می‌کند. علی الخصوص برای کسانی که از خارج از کشور درخواست آموزش زبان فارسی را دارند.

در مقایسه کلاس های حضوری و پکیج می‌توان اشاره کرد. که در یادگیری زبان های خارجه مفید تر و تاثیر گذارترند. مخصوصا در حیطه ی صحبت کردن که شما می‌توانید. هرجلسه در کلاس رفع اشکال کنید و بازخورد مفیدی از استاد و کلاس دریافت کنید. حالا این نکته را هم در نظر بگیریم که پکیج و فلش کارت می‌توانند. زمان های سوخته شما با چاشنی آموزش زبان فارسی ترکیب کنند. با استفاده از پکیج و فلش کارت هرساعت از شبانه روز می‌توانید. به آموزش زبان فارسی بپردازید.

 

آموزش زبان فارسی را از کجا شروع کنید؟

مانند هر زبانی، هنگام یادگیری زبان فارسی مهم است که از اصول اولیه شروع کنید. با یادگیری الفبای فارسی که از ۳۲ حرف تشکیل شده است شروع کنید. بر خلاف انگلیسی، فارسی از راست به چپ نوشته می شود، بنابراین ممکن است کمی طول بکشد تا به جهت نوشتن عادت کنید. پس از تسلط بر حروف الفبا، روی ساخت واژگان و درک قواعد دستور زبان اولیه تمرکز کنید. روی یک فرهنگ لغت فارسی به انگلیسی خوب سرمایه گذاری کنید تا در ترجمه و تلفظ به شما کمک کند.

خود را در زبان غرق کنید

یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان فارسی غرق شدن در زبان است. این می تواند شامل تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی فارسی، گوش دادن به موسیقی ایرانی یا حتی یافتن یک شریک تبادل زبان باشد. این رویکرد به شما کمک می کند تا به صدای زبان و دستور زبان و ساختار آن عادت کنید. علاوه بر این، شما را در معرض لهجه‌ها و گویش‌های مختلف قرار می‌دهد که می‌تواند به شما در برقراری ارتباط مؤثرتر با افراد بومی کمک کند.

در یک دوره شرکت کنید یا یک معلم خصوصی پیدا کنید

اگر رویکرد ساختارمندتری را برای یادگیری فارسی ترجیح می‌دهید، در نظر بگیرید که یک دوره آموزشی یا مربی پیدا کنید. دوره های آنلاین زیادی وجود دارد که درس های جامعی در مورد گرامر، واژگان و تلفظ فارسی ارائه می دهند. اگر آموزش انفرادی را ترجیح می دهید، پیدا کردن یک معلم خصوصی می تواند توجه و بازخورد شخصی را ارائه دهد. قبل از شرکت در یک دوره آموزشی یا معلم خصوصی حتماً در مورد گزینه ها تحقیق کنید تا مطمئن شوید که فردی با تجربه و سبک تدریس متناسب با نیازهای شما را پیدا می کنید.

به طور مداوم تمرین کنید

ثبات در یادگیری هر مهارت جدید کلیدی است و زبان فارسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. حتی اگر هر روز فقط چند دقیقه وقت دارید، سعی کنید به طور منظم مهارت های فارسی خود را تمرین کنید. این می تواند شامل خواندن مقالات خبری فارسی، گوش دادن به پادکست های فارسی، یا صرفا مرور فلش کارت های لغات باشد. هرچه با تمرین خود سازگارتر باشید، در یادگیری خود سریعتر پیشرفت خواهید کرد.

برای آموزش زبان فارسی از منابع آنلاین استفاده کنید

علاوه بر دوره ها و مدرسان، منابع آنلاین زیادی برای یادگیری زبان فارسی در دسترس است. وب‌سایت‌های آموزش فارسی، آموزش‌های صوتی و تصویری رایگان گرامر، واژگان و مکالمه فارسی را ارائه می‌دهند. ابزارهای دیگر، مانند Memrise و Duolingo، تمرین ها و بازی های تعاملی را برای کمک به یادگیری واژگان و دستور زبان فارسی ارائه می دهند.

از اشتباه کردن نترسید

اشتباهات بخشی طبیعی از فرآیند یادگیری هستند و یادگیری زبان فارسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگام تمرین مهارت های فارسی خود از اشتباه کردن نترسید. در واقع، اشتباه کردن می تواند با برجسته کردن مناطقی که به تمرین یا توجه بیشتری نیاز دارید، به شما در یادگیری سریعتر کمک کند. علاوه بر این، زبان‌آموزان بومی اغلب از زبان‌آموزان حمایت می‌کنند و از تلاشی که برای یادگیری زبان آنها انجام می‌شود قدردانی می‌کنند، بنابراین از صحبت کردن و تمرین با دیگران خجالتی نباشید.

در فرهنگ ایرانی غرق شوید

یادگیری زبان فارسی فقط تسلط بر واژگان و دستور زبان نیست. همچنین در مورد درک فرهنگ و تاریخ پشت زبان است. با کاوش در هنر، موسیقی و ادبیات ایرانی، خود را در فرهنگ ایرانی غرق کنید. خواندن شعر فارسی، تماشای فیلم‌های ایرانی و شرکت در رویدادهای فرهنگی فارسی می‌تواند درک شما از زبان را عمیق‌تر کند و بینش ارزشمندی را در مورد تفاوت‌های ظریف زبان ارائه دهد.

 

روش آموزش زبان فارسی در فوناتیم چگونه است؟

برای آموزش زبان فارسی انتخاب رویکردها و روش‏های یادگیری متناسب با یادگیرندگان انجام می گیرد تا آنها بتوانند  با تسلط و مهارت کافی زبان فارسی را بکار ‏گیرند. محتوای برنامه‏ زبان‏‌آموزی دوره‏‌های موسسه فوناتیم، با توجه به مهارت‏های زبان فارسی، در دو حوزه سازماندهی شده است:

الف) مهارت خواندن (روش کلی): از یک سو بر قلمرو دریافتی یا ادراکی زبان تمرکز داریم، بنابراین درست دیدن، درک خوانداری و درک شنیداری را کلاس زبان فارسی آموزش می‏‌دهیم و از سوی دیگر با قلمرو تولیدی زبان پیوند می‏‌یابد و در فرایند یاددهی-یادگیری به ریزمهارت‏های خوانداری مانند رعایت آهنگ، لحن کلام، تکیه، مکث و درنگ در خوانش متن و سخن گفتن انتقادی می‏‌پردازیم. پس به صورت دقیق‌تر می توانیم بر روی لهجه زبان فارسی شما کار کنیم.

ب) مهارت نوشتن (روش جزئی): نوشتن یکی از مهارت‏های زبانی است که از طریق آن شخص می‏تواند اندیشه‏‌ها، باورها، احساسات و تجربه‏‌های دیداری، شنیداری و خوانداری خویش را به نوشتار درآورد. مهارت نوشتن به نویسنده این توانایی را می‏‌دهد. تا در مورد مطالبی که می‏‌خواهد بنویسد،. تفکر کند و نوشته‏‌های خود را پیرایش و ویرایش کند. نویسنده هر چه در به کارگیری هنجارهای نگارشی تواناتر باشد. مطلبی که می‏‌نویسد منسجم‏‌تر خواهد بود. و پیام‏ او شفاف و روشن به خواننده انتقال خواهد یافت.

چرا فوناتیم؟!

وبسایت فوناتیم یکی از مراکز پیشرو در حیطه آموزش زبان خارجی بخصوص آموزش و یادگیری زبان فارسی می باشد. و با استفاده از اساتید دانشگاههای ایران بصورت تخصصی و حرفه ای به آموزش زبان فارسی پردازد. همچنین هر روز دهها نفر از سراسر دنیا متقاضی یادگیری و آموزش زبان فارسی. به تیم ما رجوع می کنند.

مشاوره رایگان کلاس های آنلاین

برای دریافت مشاوره کلاس های خصوصی و آنلاین زبان فارسی فرم زیر را پر کنید و یا خیلی راحت با شماره

+۹۸۹۰۲۰۴۷۸۹۸۱

(مستقیم یا در واتسپ) تماس بگیرید.

Online Farsi private classes 

To receive free consult for starting an online on-on-one Persian class you can easily send us a DM via WhatsApp with this number:

+۹۸۹۰۲۰۴۷۸۹۸۱

or fill out the following form and wait for our consultants to call you: