آموزش زبان فارسی برای غیرفارسی زبانان

فوناتیم مرکزی جامع، جذاب و تلفیقی در آموزش چهار مهارت اصلی زبان فارسی (Farsi) به غیرفارسی‏‌زبانان در بین دیگر مراکز آموزش زبان‏های بین‏‌المللی برپا کرده است. در این مرکز آموزش بر مبنای چارچوب مرجع آموزش زبان فارسی (Persian) می‏‌باشد و تلاش بر این است تا کاستی‏‌های این عرصه را برای فراگیران زبان فارسی (غیرفارسی زبانان و نسل‏های دوم و سوم ایرانیان خارج از کشور) جبران نماید.

رویکرد خاص برنامه زبان‌‏آموزی بر آموزش مهارت‏های زبانی و فرازبانی‏ استوار است. به همین روی در موسسه فوناتیم افزون بر آموزش چهار مهارت گوش دادن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن زبان فارسی به آموزش و تقویت تفکر، نقد و تحلیل و پرورش سواد ادراکی نیز توجه شده است. آموزش سطوح پیشرفته‏ چهار مهارت اصلی زبان فارسی نیز از دوره‏ی میانی آغاز می‏‌شود و همان زنجیره‏ محتوایی، تداوم می‌‏یابد.

کلاس‏ها هم به صورت خصوصی و هم گروهی و عمدتا بصورت آنلاین برگزار می شوند.

بنا به دلایل زیر شروع یا تداوم آموزش فارسی مورد نیازاست:

  • زندگی در جامعه‏‌ای به دور از زبان مادری
  • بالا بردن سطح استانداردهای آموزشی در مقاطع مختلف آموزش زبان فارسی
  • با توسعه منطقی این دوره در کشور غیرفارسی زبان، به تولید علم در زمینه زبان فارسی کمک خواهد شد.
  • پیشرفت دانش و فناوری در این حیطه تخصصی ایجاب می‏کند که دانشگاه‏ها و مدارس و موسسه‏‌های واجد شرایط آموزش زبان فارسی نیز فعالیت داشته باشند.
  • حضور افراد خلاق در میان ندرسان آموزش زبان فارسی که زبان مادری خودشان فارسی است موجب کاهش اشتباهات ناشی از دخالت‏های غیرتخصصی در امر آموزش می‏‌شود.
  • راه‏‌اندازی یا تداوم تربیت نیرو توسط کمیته برنامه ریزی راهبردی رشته زبان فارسی
  • با توجه به ضعف آموزش زبان فارسی در بیشتر نقاط دنیا، گسترش این دوره موجب پیشرفت رشته زبان فارسی می‏‌شود.

انتخاب رویکردها و روش‏های یادگیری متناسب با یادگیرندگان انجام می گیرد تا آنها بتوانند  با تسلط و مهارت کافی زبان فارسی را بکار ‏گیرند. برای کمک به فرایند یاددهی-یادگیری و بهبود آموزش و بهره‌‏وری نیکوتر، توجه شما یادگیرندگان ارجمند را به نکات زیر جلب می‏‌کنیم:

  1. محتوای برنامه‏ زبان‏‌آموزی دوره‏‌های موسسه فوناتیم، با توجه به مهارت‏های زبان فارسی، در دو حوزه سازماندهی شده است:

الف) مهارت خواندن (روش کلی): از یک سو بر قلمرو دریافتی یا ادراکی زبان تمرکز داریم، بنابراین درست دیدن، درک خوانداری و درک شنیداری را آموزش می‏‌دهیم و از سوی دیگر با قلمرو تولیدی زبان پیوند می‏‌یابد و در فرایند یاددهی-یادگیری به ریز مهارت‏های خوانداری مانند رعایت آهنگ، لحن کلام، تکیه، مکث و درنگ در خوانش متن و سخن گفتن انتقادی می‏‌پردازیم. پس به صورت دقیق‌تر می توانیم بر روی لهجه زبان فارسی شما کار کنیم.

ب) مهارت نوشتن (روش جزئی): نوشتن یکی از مهارت‏های زبانی است که از طریق آن شخص می‏تواند اندیشه‏‌ها، باورها، احساسات و تجربه‏‌های دیداری، شنیداری و خوانداری خویش را به نوشتار درآورد. مهارت نوشتن به نویسنده این توانایی را می‏‌دهد تا در مورد مطالبی که می‏‌خواهد بنویسد؛ تفکر کند و نوشته‏‌های خود را پیرایش و ویرایش کند. نویسنده هر چه در به کارگیری هنجارهای نگارشی تواناتر باشد مطلبی که می‏‌نویسد منسجم‏‌تر خواهد بود و پیام‏ او شفاف و روشن به خواننده انتقال خواهد یافت.

وبسایت فوناتیم یکی از مراکز پیشرو در حیطه آموزش زبان خارجی بخصوص آموزش و یادگیری زبان فارسی می باشد و با استفاده از اساتید دانشگاههای ایران بصورت تخصصی و حرفه ای به آموزش زبان فارسی پردازد. همچنین هر روز دهها نفر از سراسر دنیا متقاضی یادگیری زبان فارسی به تیم ما رجوع می کنند.

 

مشاوره رایگان کلاس های آنلاین

برای دریافت مشاوره کلاس های خصوصی و آنلاین زبان فارسی فرم زیر را پر کنید و یا خیلی راحت با شماره 09020478981 (مستقیم یا در واتسپ) تماس بگیرید.

 

Online Farsi private classes 

To receive free consult for starting an online on-on-one Persian class you can easily send us a DM via WhatsApp with this number:

+989020478981

or fill out the following form and wait for our consultants to call you: