استفاده بهینه از ترجمه گوگل ترنسلیت، قابلیت‌هایی که نمی‌شناسید

ترجمه گوگل ترنسلیت

اگر نیاز به ترجمه یک متن، عکس و… دارید اما نمی‌خواهید هزینه زیادی برای آن صرف کنید، ترجمه گوگل ترنسلیت می‌تواند. یک پیشنهاد مناسب باشد. البته این نوع ترجمه هر چند ترجمه رایگان به حساب می‌آید. اما ترجمه حرفه‌ای نیست. پس بهتر است برای کاربردهای حساس روی آن حساب نکنید. در هر صورت ترجمه ارزان یا رایگان، هر چند حرفه‌ای و دقیق نباشد در بسیاری از مواقع راه‌گشا است.

گوگل ترنسلیت ابزاری است که بیش از انتظار شما کارایی دارد. اگر دوست دارید. با تمام فوت و فن‌های استفاده از گوگل ترنسلیت آشنا شوید، حتماً این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید.

ترجمه گوگل ترنسلیت

فوت و فن‌های استفاده از ترجمه گوگل ترنسلیت

احتمالاً در سال‌های اخیر نام این ابزار بی‌نظیر گوگل را زیاد شنیده‌اید و حتی بارها از آن استفاده کرده‌اید. اما این ابزار قابلیت‌های بسیاری دارد که شاید از چشم شما دور مانده باشند. در ادامه تک‌تک این قابلیت‌ها را معرفی خواهیم کرد.

۱-گوگل ترنسلیت نسخه تلفن همراه نیز دارد

شاید برخی فکر کنند استفاده از ترجمه گوگل ترنسلیت انگلیسی به فارسی تنها به وسیله مرورگر وب امکان دارد، در صورتی که این طور نیست. امروزه اپلیکیشن گوگل ترنسلیت برای گوشی موبایل، یک ابزار عالی ترجمه به حساب می‌آید که به راحتی می‌توانید در هر موقعیتی از آن استفاده نمایید.

 

۲-این ابزار بیش از ترجمه معمولی به شما اطلاعات می‌دهد

اگر تا به حال دقت کرده باشید متوجه شده‌اید که با وارد کردن یک کلمه در گوگل ترنسلیت، نه فقط ترجمه آن در زبان مقصد بلکه تمام کلمات مترادف با آن، توضیح معنی، چندین مثال و نوع کلمه از نظر اسم، فعل، صفت و … برای شما نشان داده می‌شود. این اطلاعات کمک می‌کنند بتوانید به بهترین شکل از ترجمه گوگل ترنسلیت بهره ببرید.

 

۳-می‌توانید تلفظ کلمات را نیز بیاموزید

علاوه بر این که در این ابزار می‌توانید معنی کلمه مورد نظر خود را ببینید، با تلفظ صحیح آن نیز آشنا می‌شوید. این امکان خصوصاً حین سفر و برای برقراری ارتباط با دیگران بسیار مفید خواهد بود.

 

۴-ترجمه صوتی گوگل ترنسلیت را فراموش نکنید

ترجمه گوگل ترنسلیت تنها به متن محدود می‌شود. یک ویژگی عالی این ابزار امکان ترجمه صوتی است. می‌توانید به راحتی با بیان یک کلمه یا جمله ترجمه آن را دریافت کنید. این امکان خصوصاً برای زمان‌هایی که طرز نوشتن یک کلمه را به درستی نمی‌دانید یا وقت کافی برای آن ندارید، بسیار کاربردی است. کافیست نماد میکروفون را فشار دهید و کلمه مورد نظر را تلفظ کنید.

 

۵-گوگل ترنسلیت تصاویر را نیز برای شما ترجمه می‌کنید

فرض کنید در یک کشور خارجی وارد یک رستوران شده‌اید و از منو آن هیچ سر در نمی‌آورید. این ابزار در چنین شرایطی یک امکان عالی برای شما در چنته دارد تا بتوانید به سرعت نسخه ترجمه شده منو را در اختیار داشته باشید و آن امکان ترجمه از روی عکس است. برای استفاده از این ویژگی باید اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را روی تلفن همراه خود داشته باشید.

 

۶-در مواقع لزوم می‌توانید از ترجمه آفلاین استفاده کنید

برای استفاده از امکانات گوگل ترنسلیت لازم نیست همیشه به اینترنت دسترسی داشته باشید. اگر وارد منوی اپلیکیشن شوید، از قسمت offline translation قادر خواهید بود بدون نیاز به اینترنت از ترجمه گوگل ترنسلیت استفاده کنید. البته قبل از آن باید زبان مبداء و مقصد را دانلود نمایید.

 

۷-گوگل ترنسلیت می‌تواند مترجم همراه شما باشد

یکی دیگر از قابلیت‌های برنامه گوگل ترنسلیت، ترجمه مکالمه است. کافیست وارد بخش conversation شوید و مکالمات خود را توسط اپلیکیشن ضبط کنید تا به ترجمه آن دسترسی پیدا نمایید.

 

۸-این ابزار برای ترجمه اسناد یک انتخاب عالی است

اگر یک فایلی دارید که می‌خواهید تمام متن آن را ترجمه کنید، می‌توانید به جای وارد کردن جمله به جمله آن برای این ابزار، از امکان ترجمه اسناد استفاده نمایید. کافیست به جای text گزینه document را انتخاب کنید و سپس فایل مورد نظر را آپلود نمایید تا به طور کامل برای شما ترجمه شود.

 

ترجمه انسانی و ترجمه ماشینی

هر چند ترجمه به کمک گوگل ترنسلیت در بسیاری از شرایط یک گزینه عالی و در دسترس محسوب می‌شود اما برای ترجمه متون فارسی مهم مانند پایان نامه‌ها، مقالات و… چندان مناسب نیست. ترجمه های ماشینی هنوز قادر به تشخیص بسیاری از ویژگی های متنی، ادبی، و احساسی انسانی نیستند. پس همیشه نیازمند یک ترجمه طبیعی و انسانی در پروژه های حساس تر هستیم. در چنین مواردی می‌توانید از یک گروه حرفه‌ای مانند دپارتمان ترجمه تخصصی فوناتیم کمک بگیرید تا متن مورد نظر شما توسط مترجم متخصص ترجمه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان