پنج روش برای تقویت رایتینگ انگلیسی

چند روش برای تقویت رایتینگ انگلیسی

شدیدا به دنبال روش های تقویت رایتینگ خود هستید؟ به تازگی وارد حیطه آموزش زبان انگلیسی شدید؟ نمی دانید برای تقویت رایتینگ انگلیسی خود از کجا شروع کنید؟ همیشه از نمره پایین رایتینگ خود نگران هستید؟ تقویت نوشتن در زبان انگلیسی از جمله مهم ترین کارهایی است که یک زبان آموز باید به آن بپردازد. احتمالا شما از آن دسته افرادی هستید که دانش زبانی نسبتا خوبی در بخش های گفت و شنود و خواندن زبان انگلیسی داریذ؛ ولی نگران ضعیف بودن رایتینگ خود در زبان انگلیسی هستید. در غیراین صورت، احتمالا این مقاله را برای خواندن انتخاب نمی کردید.

در این مقاله، می خواهم شما را با پنج روش برای تقویت نوشتن انگلیسی آشنا بکنم. اگر می خواهید در زمان کوتاهی با مهم ترین روش های تقویت نوشتن انگلیسی آشنا شوید، لطفا تا انتهای مقاله با من همراه باشید. روش های تقویت رایتینگ انگلیسی را به ترتیب اهمیت برای شما در قسمت زیر توضیح دادم.

چند روش برای تقویت رایتینگ انگلیسی

  1. اولین روش تقویت رایتینگ: نوشتن گروهی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از روش های تقویت نوشتن انگلیسی این است که افراد، نوشتن را به صورت گروهی انجام بدهند. این کار علاوه بر اینکه باعث همفکری در تقویت نوشتن انگلیسی می شود، اعتماد به نفس تک تک افراد را هم بالا می برد که همین اعتماد به نفس، تاثیر مستقیمی بر تقویت نوشتن انگلیسی دارد. پس اگر شما معلم هستید، سعی کنید شرایط را برای نوشتن گروهی برای زبان آموزانتان فراهم کنید.

 

  1. استفاده از منابع اینترنتی برای تقویت نوشتن انگلیسی

دومین روش برای تقویت نوشتن انگلیسی استفاده از منابع اینترنتی است. فرض کنید معلم رایتینگ شما از شما خواسته است تا یک مقاله کوتاه درباره یکی از موضوعات آکادمیک بنویسید. خب، شما در واقع هیچ ایده ای ندارید و نمی دانید چه کار کنید! اما اصلا نگران نباشید.

یک راهکار برای تقویت نوشتن انگلیسی در این مثال، این است که شما به اینترنت مراجعه کنید و نمونه مقاله های موجود را ببینید و مطالعه نمایید. شما با این کار، ذهن خود را با نمونه متن انگلیسی آشنا می کنید و در نتیجه، می توانید خیلی بهتر از قبل به نوشتن انگلیسی بپردازید.

 

  1. درس گرفتن از اشتباهات قبلی

شاید شما هم مثل من این جمله را شنیده باشید که “هر شکست مقدمه یک پیرووزی است.” ممکن است بگویید این جمله چه ارتباطی با تقویت نوشتن انگلیسی دارد؟ اگر کمی صبوری به خرج دهید، برایتان توضیح خواهم داد. وقتی شما در ارائه یک مقاله یا تکلیف نوشتن انگلیسی اشتباهاتی را در زمینه های گرامر، استفاده از لغات مناسب و غیره مرتکب شده باشید، باز هم احتیاج نیست نگرانی به خود راه دهید.

شما با مراجعه به همین اشتباهات خود و مرور و تحلیل آن ها اتفاقا می توانید عمیقا به تقویت نوشتن خود بپردازید. به این صورت که شما باید تمامی اشتباهات خود را در حیطه نوشتن انگلیسی در یکجا یادداشت بکنید و هر چند مدت یکبار ان ها را مرور نمایید تا در رایتینگ های آینده دیگر این اشتباهات را تکرار نکنید.

 

  1. نوشتن، نوشتن، نوشتن

تکرار مادر یادگیری است. اگر می خواهید در هر کاری خبره و حسابی ماهر شوید، باید تلاش کنید و در عین حال صبر به خرج دهید. ممکن است در قدم های اول، در جریان تقویت رایتینگ خود زیاد هم موفق نباشید! اما هرگز خسته نشوید؛ چراکه موفقیت همیشه پس از ناامیدی خودش را نشان می دهد.

تا می توانید، برای تقویت نوشتن خود در زبان انگلیسی، به نوشتن بپردازید. بنویسید و بنویسید. همین تکرار نوشتن، خود به خود به تقویت رایتینگ شما کمک می کند.

 

  1. آخرین پیشنهاد روش تقویت رایتینگ: استفاده از بازخوردهای همکلاسی ها

یکی دیگر از روش های تقویت رایتینگ انگلیسی این است که رایتینگ خودمان را در اختیار همکلاسی های خود قرار بدهیم و از آن ها بخواهیم تا نظرشان را راجع به رایتینگ ما ارئه بدهند. نظرات همکلاسی ها، مخصوصا افرادی که دانش زبانی شان از ما بالاتر است، می تواند تاثیر خیلی زیادی بر تقویت نوشتن انگلیسی ما داشته باشد.

افرادی که خودشان رایتینگ نسبتا قابل قبولی را ارائه می دهند، بهتر می توانند اشتباهات و نکات قوت رایتینگ بقیه را نیز تشخیص بدهند. این کار علاوه بر اینکه موجب تقویت رایتینگ زبان آموزان می شود، در بالا بردن میزان اعتماد به نفس افراد نیز تاثیر به سزایی دارد. پس حتما این روش را نیز برای تقویت رایتینگ انگلیسی خود به کار ببرید.

 

همانطور که مشاهده کردید، در این مقاله ما به بررسی روش های موجود برای تقویت نوشتن انگلیسی پرداختیم. باتوجه به مقالات و مطالعات اخیر، عوامل متعددی می تواند به تقویت نوشتن انگلیسی بپردازد که از جمله مهم ترین آن ها را در این مقاله ذکر کردیم.

با استفاده از این روش های تقویت رایتینگ، شما می توانید با خیال راحت به نوشتن انگلیسی بپردازید. نگران هیچ چیز نباشید. فقط کافی است در این مسیر کمی صبر و حوصله به خرج دهید. قطعا شما می توانید بهترین رایتینگ انگلیسی را ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان