معرفی چند فیلم جالب برای یادگیری زبان ایتالیایی

فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی

دیدن فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی بسیار مفید است به خصوص برای تقویت مهارت شنیداری و صحبت کردن. مشاهده منظم فیلم و سریال برای یادگیری زبان ایتالیایی بسیار جذاب می باشد اما سختی های خاص خود را دارد و شاید  گه گاه دانشجو از این کار زده شود. برای شروع یادگیری از طریق فیلم باید یاد بگیریم که چگونه این فیلم ها را نگاه کنیم تا بتوانیم چیزی از ان یاد بگیریم و از این کار زده نشویم.

فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی

متوجه نشدن برخی کلمات و اصطلاحات هنگام تماشای فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی

مخاطبان اصلی فیلم های ایتالیایی خود مردمان کشور ایتالیا می باشند. پس نباید انتظار داشته باشیم که هیچ اصطلاح و ضرب المثلی به کار نبرند و یا از کلمات تخصصی استفاده نکنند. آنان نمی دانند که دیگر کشورها از فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی استفاده می کنند. پس هنگام مشاهده یک فیلم یا سریال برای یادگیری زبان خارجی باید انتظار داشته باشید که با اصطلاحات و ساختارهای فرهنگی نامانوس هم مواجه شوید.

 

بازیگران خیلی سریع حرف می زنند؟

این امر کاملا درست است. هر انسانی با زبان مادری می تواند تند و سریع صحبت کنپد ولی چون زبان ایتالیایی زبان مادری ما نیست و ما از بدر تولد آن را نشنیده ایم برایمان کمی سخت است تا از فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی استفاده کنیم. حتی ممکن است خود اساتید زبان ایتالیایی که در دانشگاه های مختلف کشورهای جهان تدریس می کنند گاهی اوقات متوجه برخی از حرف های افراد نیتیو نشوند.

ابتدای کار فیلم هایی را ببینید که با هدف آموزش زبان ایتالیایی ساخته شده اند. این نوع فیلم ها توسط مختصصان و مدرسان زبان ایتالیایی ساخته شده است که از منابع مختلف برای تهیه فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی استفاده کردند و این را قبول دارند که بهتر از کتاب می‌تواند به زبان آموز، زبان خارجی را آموزش دهد. این فیلم ها کوتاه و جذاب هستند و در سطوح مختلف فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی درجه بندی شده اند.

 

آیا فیلم هایی ببینیم که قبلا دوبله فارسی آن را دیده بودیم؟

اینکه از قبل بدانید چه اتفاقی قرار است در فیلم بیفتد و ‌شخصیت های فیلم قرار است درباره چه چیزی صحبت کنند شاید ناامید کننده باشد. اما چون ما آن فیلم را برای فراگیری زبان استفاده می کنیم باز برایمان مفید است زیرا می توانیم حدس بزنیم بازیگر چه کلمه ایتالیایی را به کار می برد و معنای آن چیست.

آیا تعرفه ترجمه ایتالیایی به فارسی را می دانید؟

 

سراغ فیلم های علمی، تخصصی و تکنولوژیک نروید

دلیل این کارمشخص است  باید درابتدا سراغ فیلم بروید که در آن از جملات و کلمات پیچیده نباشد. برخی از اصطلاحات به کاررفته در فیلم های ایتالیایی به قدری پیچیده است که نمی توانیم به زبان مادری برگردانیم.

ژانرهای خانوادگی، کمدی و کارتون ها معمولا فیلم های مناسب تری برای زبان‌آموزی  می باشند. از طرف دیگر، طبق تحقیقات فیلم های کلاسیک معمولا فیلم های مناسب تری برای یادگیری زبان ایتالیایی می باشند و فرهنگ زبان ایتالیایی را به خوبی به ما نشان می دهند.

فیلمهی ایتالیایی

چند نمونه فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی

  • bicycle thief
  • Bitter rice
  • Ciao professor
  • Cinema Paradiso
  • Death in Venice
  • Divorce Italian style
  • Postino

این فیلم ها بیشتر سبک ایتالیایی دارند و از مشهورترین فیلم های جهان می باشند که برنده جایزه اسکار نیز شدند. فیلم هایی را ببینید که سناریوی پیچیده ندارند و پایان آنان تا حدی قابل پیش بینی باشد. فیلم هایی که حاوی مفاهیم پیچیده معمای رازآلود، فلش بک های متعدد و جلو عقب شدن زمان هستند معمولا به زبان فارسی هم مخاطب را تا حدی گیج می کنند چه برسد به اینکه به زبان ایتالیایی باشند. شما حق دارید هر فیلمی که دوست دارید تماشا کنید اما  بهتر از فیلم های ساده برای فراگیری زبانهای خارجی استقاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان