آموزش زبان انگلیسی در خانه برای کودکان

در سال های اخیر، آموزش زبان انگلیسی در خانه به کودکان مهمترین موضوع برای والدین تبدیل شده است. بسیاری از والدین دوست دارند در خانه به فرزندان خود انگلیسی بیاموزند،. اما نمی دانند چگونه شروع کنند والدین اغلب می پرسند: “چگونه کودکانمان را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند کنیم؟ والدین چه کاری باید انجام دهند؟ چگونه به فرزندانم کمک کنم که مهارتهای انگلیسی خود را بهبود ببخشند؟ چگونه می توانید علاقه فرزندان خود را به زبان انگلیسی در خانه پرورش دهید؟

درحالت کلی پاسخ ما به شما این است: “ادغام انگلیسی در زندگی” ، “استمرار در یادگیری زبان انگلیسی”

ادغام انگلیسی در زندگی

اشتیاق و صبر و حوصله ی شما نقش بسیار پررنگی را در یادگیری ایفا می کند. روش شما هرچه باشد، مهمترین چیز این است. که سرگرمی و یادگیری زبان انگلیسی برای شما و کودکتان یک تجربه لذت بخش است. از اینکه نمی توانند بخوانند یا بنویسند و گاهی به سختی صحبت می کنند ناامید نشوید! محدودیت ها و توانایی های آنها را درک کنید. درک آنچه که آنها قادر به انجام آن هستند. اولین قدم در دانستن این است که چگونه می توانید. به آنها در یادگیری زبان انگلیسی در خانه کمک کنید: مثلا تشخیص رنگ های اصلی ونام گذاری و نقاشی های خیلی ساده. با خطوط و استفاده از جملات کوتاه  اشاره به اسامی و سن خودشان و شمارش اعداد، تطبیق تصاویر با اجسام…. همانند زبان مادریشان اشتباه می کنند. و یاد می گیرند و نکته جالب اینجاست. که، هر بار که آنها را مشاهده می کنید، پیشرفت های چشمگیری خواهید دید.

مزیت آموزش در خانه

از مزیت های آموزش زبان انگلیسی در خانه می توان به این موارد اشاره کرده. که شما می توانید از پرداخت هزینه های گزاف بابت موسسه های آموزش زبان و مهد کودک های دوزبانه خودداری کنید. و همچنین وقت بیشتری را با کودکان خود بگذرانید. مزایای متعددی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد. یادگیری یک زبان خارجی دارای مزایای شناختی است. از جمله؛ انعطاف پذیری ذهن، افزایش خلاقیت، تقویت حافظه، تفکر انتقادی بهتر. و مهارت حل مسئله دسترسی بهتر به اطلاعات در اینترنت، غنی سازی فرهنگی، پیشرفت تحصیلی بالاتر.

ارتباط فرزند و والدین در هنگام یادگیری زبان

اساساً، والدین باید با فرزندان خود مثل یک دوست رفتار کنند. و از شرایط مطلوب اطراف خود برای تشویق و راهنمایی فرزندان خود برای یادگیری استفاده کنند. سرگرمی و دانش می تواند به کودکان کمک کند تا عادت خوبی برای یادگیری با انگیزه و پشت کار ایجاد کنند. همچنین به آنها امکان یادگیری با علاقه و لذت را می دهد.  کودکان ما درسن پایین هنوز در مرحله ی یادگیری شناختی هستند. یعنی بیشتربا اشکال و تصاویر و حرکت بدن و بازی سرگرمی نسبت به خواندن و نوشتن و کلاس های آکادمیک بیشتر ارتباط برقرار می کنند و اُنس میگیرند. کودکان مقدار زیادی انرژی و اشتیاق برای به خاطر سپردن کلمات و اطلاعات جدید را دارند. همچنین آنها پتانسیل بالایی برای یادگیری زبان انگلیسی در سن کودکی دارند. پس آموزش به آنها ساده است. برای مثال، شما می توانید مکالمات روزانه را با استفاده از مکالمات انگلیسی ساده جایگزین کرد،. به این معنی که همیشه می توانید در هر موقعیتی آنها را به چالش بکشید.

محیط خانه و سرگرمی

در محیطی آموزشی زبان انگلیسی که توسط شما در خانه ایجاد شده، گوش آنها می تواند. با زبان بیشتر آشنا شود و طبیعتاً آنها می توانند بهتر صحبت کنند. اگر از شما بپرسم. چگونه به زبان مادری خود مسلط هستید، پاسخ شما چه خواهد بود؟ ساده – زیرا شما از کودکی با آن صحبت می کنید! انگلیسی باید به روشی مشابه یاد گرفته شود تا کودک تمرین کافی را داشته باشد. کودکان همیشه به دنبال کشف سرگرمی های جدید هستند. شما هم می توانید زبان انگلیسی را با بازی ها و سرگرمی های هیجان انگیز به آنها آموزش دهید. برای درگیر کردن آنها در فعالیت های یادگیری زبان، برنامه ریزی ویژه ی کودک خودتان را لازم دارید. این برنامه ریزی را بر اساس علایق و سلایق کودک خود طراحی کنید. ما چند روش تاثیرگذار و تضمینی را به شما پیشنهاد می کنیم‌.

استفاده از موقعیت های روزمره

توصیف موقعیت های روزمره و فعالیت های معمول یادگیری زبان را آسان تر می کند. این به بچه ها کمک می کند تا به یک سخنران مسلط تبدیل شوند. زیرا به دلیل تمرین گفتاری می توانند. در مورد هر موضوع خاصی به راحتی صحبت کنند. خلاق باشید. صحبت کردن در مورد فعالیتی که کودکتان درحال انجامش می باشد. برای مثال کودکتان در حال لباس پوشیدن است،. با او در مورد لباس هایش، نحوه پوشیدن لباس، رنگ لباس حرف بزنید. همچنین صحبت در مورد نوع مبلمان خانه، وسایل آشپزخانه، وسایل برقی و موارد دیگر برای بهبود واژگان. عملکرد هر یک از اینها را با جملات کوتاه به آنها بگویید تا آنها را به خاطر بسپارند. از هر فرصتی استفاده کنید. مثلا وقتی کمک می کنید اتاق خوابش را مرتب کند،. واژگان مربوط به اسباب بازی ها و مبلمان را تمرین کنید (“بیایید خرس عروسکی خود را روی تخت بگذاریم!” ، “ماشین آبی کجاست؟”).  و یا وقتی که مشغول آشپزی یا خرید هستید واژگان غذا را بیاموزید.

کارتون و فیلم و موزیک

کودکان شما علاقه ی زیادی به کارتون و فیلم انگلیسی دارند. و زمان ویژه ای را صرف تماشای تلویزیون و برنامه های انیمشن می کنند. از فرصت استفاده کنید. و نسخه زبان اصلی را باهم تماشا کنید. سعی کنید کلمات ساده و جذاب آنها را با کودکتان تکرار کنید. آهنگ یک روش واقعاً موثری برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند. آهنگ ها دارای عملکرد مخصوصاً برای کودکان بسیار مفید است. زیرا حتی اگر هنوز قادر به خواندن آهنگ نیستند می توانند. به آنها گوش دهند و زمینه سازی شوند برای زمانی که دایره لغات شان بیشتر شد. آهنگهای ساده و سرگرم کننده زیادی وجود دارد. که می توانید با فرزندان خود به آنها گوش دهید.

تکرار، تکرار، تکرار

یک تمرین روزانه مشخص کنید. بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که هر روز تمرین کنید. از این رو بهتر است برای کودک خود یک برنامه ی روزانه تعیین کنید. مدت توجه و تمرکز آنها کوتاه است. زمان خاصی را مشخص کنید و به آن پایبند باشید. جلسات کوتاه حدود پانزده تا بیست دقیقه ای برای کودکان کافی است. همچنین به خاطر داشته باشید که جلسات کوتاه و منظم بهتر از جلسات طولانی و نامنظم است. برای جلب توجه کودک، فعالیت ها را کوتاه و متنوع نگه داریم.

 

زبان بدن

کودک شما با حالت چهره و بدن شما بیشتر انس می گیرد. مثلا غمگین یا ناراحت بودن عصبانی شدن و غیره را می توانید. با حالت چهره ی خود نشان دهید. راه رفتن، دویدن، دست دادن و … را می توان با زبان بدن نشان داد. و حتی می توانید از بدنتان برای آموزش اعضای بدن به انگلیسی استفاده کنید.

محیط آموزش انگلیسی

محیط آموزشگاه ها و موسسات و مهدکودک ها یک فضای آموزشی را ایجاد می کنند که در یادگیری تاثیر بسزایی دارد. شما هم می توانید با استفاده از پوستر های دیواری و استفاده از تخته وایت برد کوچک. برای  کشیدن نقاشی و حروف ساده و همچنین استفاده از تصاویر محیط خانه را به یک محیط نسبتاً آموزشی تبدیل کنید.

نقاشی و کار دستی

انسان در سنین کودکی  یک هوش بصری خود محور دارد‌. تصاویر و حرکات بیشتر از نوشته و کتاب ها بر یادگیری آنها تاثیر می گذارند. توانایی تفکر نمادین را دارند. برای مثال چند خطی را نقاشی می کشند و آن را گربه می نامند. سخت نگیرید و سعی کنید با او همیاری کنید. انجام کارهای هنری یک روش عالی برای سرگرمی کودکان شماست که حین فعالیت می توانید. چیزهای زیادی به آنها بیاموزید. بچه ها دوست دارند کنار شما چیزهای رنگارنگ و مهیج بسازند. پابلو پیکاسو بر این باور بود که “هر کودک یک هنرمند است.”  از این کیفیت ذاتی استفاده کنید و با استفاده از هنر زبان انگلیسی را به کودکان خود بیاموزید.  مطمئناً هنگام استفاده از هنر می توانید. درباره موارد واضحی مانند رنگ و شکل صحبت کنید،. اما کارهای خلاقانه تر پتانسیل بسیار بیشتری برای یادگیری دارند.

عکس و تصاویر و داستان

کودکان وقتی توجهشان از نظر بصری جلب می شود واقعاً خوب یاد می گیرند.  فلش کارت های تصویری، عکس از مجلات، پوسترهای روی دیوارها و تعداد زیادی اسباب بازی و اشیای واقعی دارید. آنها  عاشق کتاب های تصویری با رنگ روشن هستند. از این موارد برای آموزش الفبا، نام حیوانات، میوه ها، سبزیجات و ….. به کودکان دلبند تان استفاده کنید. با اشاره به تصویر شروع کنید و به عنوان مثال، به سمت تصویر یک سگ بروید و به آنها بگویید “این یک سگ است”.  هنگامی که واژه ی سگ را متوجه شدند، از آنها بپرسید “سگ کجاست؟” و بگذارید آنها به شما نشان دهند. در آخر، اجازه دهید آنها به تصاویر مختلف نگاه کنند و اشیا را به تنهایی نام ببرند. استفاده از داستان: خواندن داستان کوتاه برای کودکان روشی موثر در آموزش زبان انگلیسی در خانه است. که به کودکان کمک می کند تا زبان را یاد بگیرند .و همچنین مهارت های گوش دادن و خواندن را بهبود ببخشند.

بازی و سرگرمی

کودکان وقتی سرگرم می شوند به طور طبیعی یاد می گیرند. کارت های فلش یک روش عالی برای آموزش و تجدید نظر در واژگان است. انواع مختلفی از بازی ها وجود دارد. که می توانید با کودکان بازی کنید تا به آنها در تمرین انگلیسی کمک کنند. حتی میتوانید از بازی های آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه استفاده کنید. باید خودتان را بیشتر از یک معلم یک همبازی ببیند.

انواع بازی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

با کودکان خود بنشینید و حرف بزنید. و با هم بازی کنید و آهنگ بخوانید، سرگرم شوید و زیاد بخندید. کودکان شما اهمیتی نخواهند داد که شما این کار را به زبان جدید و عجیب انجام می دهید. آنها سعی خواهند کرد به زبان شما با شما صحبت کنند و این خوب است. به انگلیسی پاسخ دهید و اسامی، افعال و صفت ها را به انگلیسی بگویید. با استفاده از عروسک دستکش سرگرم کننده زبان جدید را شروع کنید. تفاوت زیادی در آموزش کودک نوپای شما ایجاد می کند. کودکان خجالتی بیشتر با یک عروسک اُخت می شوند. و بچه ها در خانه برای صحبت با عروسک مورد علاقه خود آن هم با یک زبان جدید بسیار هیجان زده می شوند!

آموزش زبان انگلیسی در خانه

تشدید علاقه

برای تشدید ذوق و هیجان آنها گاهی جوایزی در نظر بگیرید که بیشتر آنها را ترغیب کند که یاد بگیرند.

تشویق مداوم

تقویت روحیه و اعتماد به نفس مثبت در این سن بسیار مهم است. مهم نیست که کودکتان هنوز آنقدر پیشرفت نکرده است، اینکه تلاش می کند خود مساله ارزشمندی هست. هنگام تشویق آنها، از عبارات مختلف (آفرین، کارت خوبه، عالیه، ادامه بده، خارق العاده و غیره) استفاده کنید. سعی کنید کودکتان را به یادگیری ترغیب کنید.  آموزش زبان انگلیسی در خانه به کودکان حوزه بسیار تخصصی‌ای می باشد و با آموزش زبان به بزرگسالان بسیار متفاوت است. به همین دلیل در فوناتیم این دو گروه سنی دارای دپارتمانهای کاملا مجزا و حرفه ای هستند و به راحتی می توانید برای رزرو کلاس مشاوره رایگان دریافت کنید.

موضوعات محبوب

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب موضوعاتی برای آموزش زبان انگلیسی، علایق و شخصیت کودک خود را در نظر بگیرید.و اجازه دهید کودک در انتخاب موضوعات و سرگرمی ها مشارکت کند. با مباحث ساده شروع کنید، مثل: اعداد (۱-۱۰؛ ۱۰-۲۰؛ ۲۰-۱۰۰) و رنگ ها و صفت (به عنوان مثال بزرگ، کوچک، بلند، شاد، غمگین، خسته) و اعضای بدن و اسباب بازی ها؛ لباس ها، حیوانات (به عنوان مثال حیوانات خانگی، حیوانات مزرعه، حیوانات وحشی) غذاها و لیست خرید. البته مثل همیشه پیشنهاد داریم که برای آموزش دیگر زبانها همچون آموزش زبان فرانسوی به کودکان به دیگر صفحات ما رجوع کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان