آموزش لهجه آمریکایی با سایت خبری VOA

آموزش لهجه امریکن با استفاده از سایت VOA

امروزه یک از دغدغه های زبان آموزان در یادگیری زبان انگلیسی یادگیری بهتر و سریع تر لهجه آمریکایی است. به دنبال این سایت های آموزشی و شبکه تلویزیونی و رادیویی می توانند نقش بسیار موثری داشته باشند. چون زبان آموزان می توانند به راحتی مطالب مورد نیاز آموزشی را در سرتاسر دنیا ببینند. اگر هدف شما یادگیری و آموزش لهجه آمریکایی باشد. می توانید به منابع مورد نیاز خود دست پیدا کرده و با توجه به نیاز خود از آن استفاده کنید. یکی از این منابع برای یادگیری لهجه آمریکایی سایت صدای آمریکا است. که در این جا به بررسی این سایت می پردازیم. البته قبلا در مقاله ای دیگر به تفاوت لهجه بریتیش و امریکن پرداخته بودم که می توانید در فرصتی دیگر آن را نیز مطالعه کنید.

آموزش لهجه امریکن با استفاده از سایت VOA

بخش آموزش لهجه آمریکایی سایت صدای آمریکا

سایت صدای آمریکا یکی از سایت های رسمی خبری آمریکا است. که مدت زیادی است که بخشی را برای آموزش لهجه آمریکایی برای زبان آموزان طراحی کرده است. و شما می توانید به راحتی با جستجوی  آموزش لهجه امریکن در وبسایت VOA به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. در این سایت متناسب با سطحی که دارید (مبتدی، متوسط، پیشرفته) می توانید مطالب مورد نیاز را در زمینه های مختلف ببینید. در زیر این سطوح را توضیح داده ام.

سطح ابتدایی آموزش لهجه آمریکایی زبان انگلیسی

در این سطح دروس مختلفی وجود دارد و به دو قسمت تقسیم می شود. که درهر دو قسمت می توانید انواع ویدیو ها و پادکست و متن انگلیسی را به لهجه آمریکایی مشاهده و از مطالب آموزشی استفاده کنید. در این سطح برای یادگیری و  آموزش لهجه امریکن توضیحات بسیار ساده و روان ارایه شده است. و حتی اگر دانش خیلی کمی در زبان انگلیسی داشته باشید به راحتی میتوانید. با مشاهده کردن ویدیو ها و مطالب مرتبط اصل موضوع را یاد گرفته و با مرور و تکرار به آموزش خود ادامه دهید. همچنین در این صفحه شما می توانید نکات تلفظی در حوزه آموزش لهجه آمریکایی را در ویدیو های جداگانه و جذاب طبق سطح ابتدایی یاد بگیرید.

سطح متوسط آموزش لهجه آمریکایی زبان انگلیسی

در سطح متوسط شما می توانید درس ها را به صورت دسته بندی ببینید. ولی مطالب گسترده تری در حوزه های مختلف وجود دارد،. و شما می توانید زبان انگلیسی را با لهجه آمریکایی در حوزه های گوناگون یاد بگیرید. هنگامی که می خواهید مطالب علمی یاد بگیرید آن ها در یک صفحه قرار  گرفته و لغات مهم آن مشخص شده است. و ویدیو های کوتاه و جذابی با لهجه آمریکایی وجود دارد که به  شما آموزش می دهند. و علاوه بر آموزش لهجه آمریکایی، ویدیو های دیگری نیز وجود دارد که گرامر روزمره و انگلیسی یک دقیقه ایی با نکته های بسیار کارآمد که تماشا کردن آن زمان کمی از شما میگیرد وشما با تماشای آن ها در زمان های خالی می توانید مطالب مفیدی استفاده کنید.

سطح پیشرفته لهجه امریکن

این سطح مطالب بسیار گسترده تری وجود دارد. این بخش علاوه بر آموزش انگلیسی با متن و مطالب دشوارتر مانند سایت های خبری این هدف را دارد. تا شما را با فرهنگ و آداب و رسوم آمریکا آشنا کند. زیرا برای یادگیری کامل زبان انگلیسی فقط یاد گرفتن گرامر و لغت ها و داشتن لهجه آمریکایی شما را به هدف مورد نیاز نمی رساند و باید در مورد افراد معروف و وقایع مهم آمریکا اطلاعات کافی داشته باشید.

یکی از دیگر بخش های جدید و بسیار کاربردی در سطح یشرفته  این است. که در وبسایت VOA  یک بخش تحت عنوان آموزش زبان وجود دارد که با استفاده از ویدیو یک کلاس درس را به صورت واقعی طراحی کرده. و استراتژِی های مفید و بروز را به اساتید و زبان آموزان که سطح بالاتری دارند آموزش می دهد. این بخش قسمت های مختلفی دارد و ویدیو های آموزشی به همراه تصاویر و متن آورده شده است. و برای معلم های زبان و افرادی که به دنبال یادگیری لهجه آمریکایی هستند مفید می باشد. زیرا میتوانند دانش خود را با دیگر کلاس ها که لهجه آمریکایی دارند مقایسه کرده و مطالب جدیدی را یاد بگیرند.

فوناتیم هم یک دوره آموزش حرفه ای تلفظ زبان انگلیسی دارد که شما را به صورت کامل با لهجه های زبان انگلیسی آشنا می سازد.

معرفی کتاب های آموزش لهجه آمریکایی

کار کردن با این سایت بسیار ساده است و شما می توانید به راحتی از مطالب وبسایت VOA استفاده کنید. تا این جا سعی کردیم محتوای سایت صدای آمریکا که یکی از بهترین ها در یادگیری و آموزش لهجه آمریکایی است را برای شما به طور کامل توضیح دهم و بتوانید با استفاده از ویدیو های آموزشی به مطالب مورد نیاز دست پیدا کنید. اما در ادامه به معرفی چند کتاب بسیار مفید برای آموزش لهجه آمریکایی پرداخته ام.

کتاب راهنمای لهجه آمریکایی

راهنمای لهجه آمریکایی (The American Accent Guide) از یک کتاب ۲۳۷ صفحه ای همراه با نزدیک به ۸ ساعت فایل صوتی تشکیل شده است. این کتاب آموزش لهجه آمریکایی برای کاهش لهجه بهترین در نوع خود است و به دلیل سازماندهی آن، ساده و مختصر است. این  کتاب به کل سیستم صوتی لهجه آمریکایی می پردازد و به همه عناصر لهجه آمریکایی تمرکز می کند: لحن، استرس، ریتم و هر یک از صداهای گفتاری فردی. علاوه بر تمرکز بر گفتار واضح تر، در این کتاب زبان آموز به درک بهتری از زبان گفتاری و مهارت های گرامری دست می یابد.

از طریق تمرین های تعاملی جذاب، زبان آموز به درک بهتری از سیستم صوتی انگلیسی و درک قوانین اساسی آن دست پیدا می کند. تمرین‌ها از زبان روزمره اجتماعی تا گفتار حرفه‌ای/تجاری/فنی استفاده می‌کنند و شامل بسیاری از اصطلاحات زبان انگلیسی می‌شوند.

کتاب Speak English Like an American

این مجموعه برای کمک به زبان آموزان انگلیسی طراحی شده است تا بهتر به لهجه آمریکایی صحبت کنند. بیش از ۳۰۰  مورد از رایج ترین اصطلاحات و عبارات انگلیسی آمریکایی در مکالمه های جذاب، همراه با مثال های کاربردی فراوان، تصاویر، و تمرین های زیادی برای کمک به یادگیری لهجه آمریکایی ارائه شده است. این کتاب همچنین دارای سی دی صوتی می باشد که تمامی مکالمه ها در آن وجود دارد. و همچنین برای مطالعه خودآموز بسیار عالی است. در واقع این کتاب آموزش لهجه آمریکایی را بصورت بسیار ساده ای ارائه می دهد.

کتاب Improve Your American English Accent

آیا با وجود اینکه واژگان و قواعد دستور زبان بی پایان را می دانید، هنوز تلفظ صحیح کلمات با لهجه آمریکایی برایتان دشوار است. شما می توانید با این کتاب متمرکز و ساده به مهارت های لهجه امریکن خود اعتماد کنید و مانند یک آمریکایی با لهجه آمریکایی صحبت کنید. با این کتاب لهجه انگلیسی آمریکایی خود را بهبود بخشید. و راهی آسان و لذت بخش برای یادگیری و تسلط بر چالش برانگیزترین ویژگی های لهجه آمریکایی بیابید.

سی‌دی‌های این کتاب هر کدام موانع کلیدی را پوشش می‌دهند. که انگلیسی‌زبانان غیربومی با آن‌ها روبرو می‌شوند. همراه سی دی ها جزوه ای است که حاوی دستورالعمل های مکتوب تلفظ و رونویسی صداها، کلمات و جملاتی است. که در یادگیری و آموزش لهجه آمریکایی با آن ها مواجه می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان