آموزش لهجه بریتیش با استفاده از سایت BBC

آموزش لهجه بریتیش

لهجه به شیوه تلفظ کلمات یک زبان می گویند. که نشان دهنده این است که متعلق به کدام کشور و یا کدام بخش جغرافیایی از یک کشور است. لهجه یک شخص به چیزهای زیادی بستگی دارد. درباره آموزش تلفظ و لهجه های زبان انگلیسی قبلا صحبت کرده ایم و در این مقاله به شیوه آموزش لهجه بریتیش با استفاده از وبسایت قدیمی بی بی سی پرداخته ایم. ابتدا سایت ها و اپلیکیشن هایی را که به شما در یادگیری لهجه بریتانیایی کمک می کنند را معرفی می کنیم.

آموزش لهجه بریتیش

سایت هایی برای آموزش لهجه بریتیش

سایت های زیادی هستند که  در زمینه آموزش لهجه بریتیش فعالیت می کنند و می توانید با استفاده از آنها به صورت رایگان و یا با کمی هزینه به لهجه بریتیش تسلط پیدا کنید ازجمله:

۱_ وبگاه یادگیری بریتیش انگلیش https://learnbritishenglish.wordpress.com/

۲_  سایت بریتیش آکادمی https://www.britishaccentacademy.com/home/

۳_ وبسایت improve your accent  به آدرس: https://improveyouraccent.co.uk/course/

۴_ سایت آموزش زبان/خبر BBC

نکته: خود من قطعا پیشنهاد می کنم برای یادگیری هر مهارتی بهتره کلاس برید و برای همین پیشنهاد میدم دوره کامل آموزش تلفظ زبان انگلیسی رو با تدریس دکتر بازیار از دست ندید!

 

آموزش لهجه بریتیش در سایت BBC

همانطور که اشاره شد سایت آموزش زبان/خبر BBC در زمینه آموزش لهجه بریتیش بسیار کاربردی است. شبکه انگلیسی تلوزیونی BBC سالیان طولانی در سطح بین المللی یکی از تنها منابع آموزش لهجه بریتیش استاندارد انگلیسی بود. دولت بریتانیا که اصلی ترین کشور استعمارگر محسوب میشود، هنوز هم از شرکت پخش بریتانیایی یا همان British Broadcasting Corporation برای افزایش نفوذ خودش در سراسر دنیا استفاده میکند. پس BBC هم گسترش دهنده زبان انگلیسی محسوب میشود و هم منبع آموزش آن!

این سایت یک منبع رایگان و دست اول برای یادگیری این زبان بین المللی محسوب میشود. سایت BBC محتوای آموزشی جذاب و طبقه بندی شده برای تمام سطوح زبان انگلیسی را دارد و قسمت آموزش لهجه بریتیش آن مثل یک کلاس مجازی ایده آل است. با ورود به سایت نوار آبی بالای صفحه در سمت چپ اولین گزینه امکان انتخاب دوره ها یا همان courses را به شما میدهد. دوره ها به چهار سطح طبقه بندی شده و سه سطح استثنایی و مختص BBC تقسیم میشوند.

 

سطح ابتدایی آموزش زبان انگلیسی یا Basic Level

این بخش ۱۴ درس برای آموزش زبان انگیسی دارند که توسط بهترین مدرسین و برای آموزش لهجه بریتیش به بهترین شکل  با لهجه بریتیش تدریس می شوند و شامل دو یا سه تدریس نیز هستند . هر درس یک فایل ویدیوی آموزش زبان انگلیسی با روش مکالمه محور دارد. که در ادامه برای انجام دو یا سه فعالیت یادگیری باید از مطالب تدریس شده در ویدیوهای آموزشی استفاده کنید. نکته جالب درمورد درس های هر سطح از آموزش زبان BBC این است که شامل بخش Vocabulary و Grammar جداگانه هم می شوند، تا اگر خواستید مطالب درس ها را خیلی سریع مرور کنید یا اینکه چک کنید و ببینید مطالب این دوره به درد شما میخورد یا نه، نگاهی به آن ها بیندازید.

 

سطح پیش متوسط زبان انگلیسی یا Pre-intermediate

این بخش شامل پنج درس میشود و هر درس حداقل یک فعالیت آموزش دارد. مثل بخش ابتدایی یا beginner، ویدیوهای آموزشی این بخش هم به لهجه بریتیش استاندارد تهیه شده اند. این بخش هم قسمت های مجزایی برای مرور لغات انگلیسی مهم و گرامر هر درس و همچنین آموزش لهجه بریتیش دارد.

 

سطح متوسط یادگیری زبان انگلیسی Intermediate

این سطح هم پنج درس دارد و موضاعات درس های آن نسبت به قبل متنوع تر شده اند. وقتی در زبان انگلیسی به سطح متوسط رسیده باشید، به شما توصیه میکنیم در قسمت های دیگر این سایت هم پرسه بزنید، مخصوصا قسمت هایی که به مسائل روز و جذاب میپردازند.همچنین می توانید به بخش drama  سری بزنید و از گوش دادن به نمایش های رادیویی فوق العاده با کیفیت و تحسین شده رادیو BBC لذت ببرید.

 

سطح بالای متوسط Upper-intermediate سطح زبان انگلیسی

سطح بالای متوسط آخرین سطح از بخش های سنتی تر و طبقه بندی شده سایت آموزش زبان BBC است. در این سطح که باز هم شامل پنج درس و یک فعالیت برای هر درس میشود. به عنوان یک زبان آموز با سطح بالای متوسط از شما انتظار میرود. با تماشا کردن ویدیوهای آموزشی مطالب گرامر پیشرفته تری همچون جملات شرطی را متوجه شوید،. بتوانید اخبار را بفهمید و استراتژی خودتان را برای یاد گرفتن لغات و ترکیبات جدید دنبال کنید،. و با نمایش های تلوزیونی به زبان انگلیسی با لهجه بریتیش ارتباط بگیرید. البته آموزش لهجه بریتیش بخش جدا ناشدنی از آموزشهای سایت است.

 

بخش رادیوی انگلیسی یا Sounds

یکی از بخش های جذاب سایت BBC بخش رادیویی آن است. این بخش در حقیقت یکی از بخش های آموزش زبان انگلیسی این وبسایت نیست،. اما برای زبان آموزان و همه افرادی که از شنیدن موسیقی های باکیفیت لذت میبرند مشوق خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی محسوب میشود. همچنین شبکه های مختلف رادیو BBC در ساعات مختلف شبانه روز برنامه هایی دارند. که به صورت زنده میتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید. گویندگان با انرژی این برنامه ها معمولا اطلاعات جالبی درمورد هر آلبوم یا موسیقی را در اختیار شما قرار میدهند. و بسته به ساعات روز و پیشنهادات شنودگان موسیقی ها را انتخاب میکنند.

 

اپلیکیشن های آموزش لهجه بریتیش

در این بخش چند نمونه از برنامه هایی که برای آموزش لهجه بریتیش می توان از آنها استفاده کرد را معرفی میکنیم:

 

اپلیکیشن British Accent Training Cards

این اپلیکیشن یک راهنمای آموزشی است که حاوی نکات مهم لهجه بریتانیایی و آمریکایی است. دستورالعمل های دقیقی نیز در مورد نحوه دستیابی به تلفظ روان انگلیسی به شما ارائه می دهد. همچنین کسب دانش جدید در مورد لهجه و فرهنگ بریتانیایی و آمریکایی و نکاتی درباره اینکه چگونه لهجه گفتاری خود را به درستی بیان کنید. همچنین بخش هایی که باید  تفاوت های کلمات بریتانیایی و آمریکایی را در چندین دسته کلمه بیابید. کلیپ های صوتی وجود دارد. که باید گوش دهید، تکرار کنید و صحبت کنید. و همچنین بخش های کاربردی دیگر.

 

اپلیکیشن British Accent Phonetics Chart برای آموزش لهجه بریتیش

این برنامه آموزشی رایگان نمودار آوایی لهجه بریتانیایی، برای تمام سنین و سطوح مهارتی مناسب است. که به گسترش دانش شما یا فرزندتان در لهجه بریتانیایی و صداهای تلفظ واژگان انگلیسی آمریکایی در حین سرگرمی کمک می کند. علاوه بر این، این فرهنگ لغت آنلاین و آفلاین به طور ویژه برای زبان مادری و همچنین دانش آموزانی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یا سوم یاد می گیرند، طراحی شده است.

 

 اپلیکیشن iTalk British

و آخرین برنامه کاربردی برای آموزش لهجه بریتیش iTalk British است. این اپلیکیشن یک صفحه صوتی از رایج ترین و محبوب ترین کلمات انگلیسی است. با توضیح هر کلمه ای که در بالای صفحه نمایش داده می شود،. می توانید مانند یک فرد بریتانیایی صحبت کنید.

در ضمن اگر به دنبال یادگیری لهجه امریکن هستید حتما این مقاله را در وبسایتمان مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان