آزمون آزمایشی آیلتس یا آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس یا آزمون ماک آیلتس (Mock IELTS) همان نسخه شبیه سازی شده و کاملا مشابه آزمون اصلی آیلتس است. آزمونی با همان ساختار، میزان دشواری و زمانبندی مشابه آزمون اصلی است. اکثر داوطلبان آیلتس قبل از شرکت در آزمون اصلی، شرکت در آزمون های آزمایشی. را ابزاری مفید برای افزایش آمادگی خود می دانند. در این مقاله قصد داریم. تا در مورد اهمیت آماده سازی مناسب برای آزمون و شرکت در آزمون آزمایشی صحبت کنیم. ابتدا یک مرور کلی داریم نسبت به اینکه آزمون آیلتس چیست،. چرا باید برای این آزمون آماده شد و در مورد نقش آزمون آزمایشی صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

آزمون آیلتس چیست؟

تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل یا کار در یک کشور انگلیسی زبان را دارند،. حتما با آزمون آیلتس آشنایی دارند و نام آن به گوششان خورده است. این آزمون برای اندازه گیری و سنجش سطح زبان انگلیسی افراد به کار می رود. سطح مهارت افراد در این آزمون از نمره ۱ تا ۹ سنجیده می شود. آزمون آیلتس دو نوع است: آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال.

آیلتس آکادمیک برای افرادی است که متقاضی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها هستند. و آیلتس جنرال برای کسانی است که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و انگلیس را دارند. و یا متقاضی تحصیلات متوسطه، برنامه های آموزشی و تجربه کاری در یک محیط انگلیسی زبان هستند.

شباهت دو ماژول امتحان آیلتس

در هر دو آزمون چهار مهارت زبانی: گوش دادن (Listening)،. خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) سنجیده می شوند.

مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ در هر دو آزمون یکسان است. ولی مهارت های ریدینگ و رایتینگ بسته به اینکه در کدام آزمون شرکت کنید متفاوت هستند. زمان آزمون حدودا ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه می باشد. همان طور که گفته شد هدف هر دو آزمون، ارزیابی مهارت و سنجش سطح زبان انگلیسی افراد است. در این آزمون از لهجه ها و گویش های مختلف انگلیسی استفاده می شود. بنابراین برای تمامی شرکت کنندگان منصفانه و یکسان است.

پس از ثبت نام در آزمون آیلتس توصیه می شود کاملا برای آزمون آماده شوید. آماده سازی این امکان را به شما می دهد تا به سطح کنونی زبان انگلیسی خود پی ببرید. و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. برای این آمادگی بهتر است یا کلاسهای تخصصی آموزش زبان انگلیسی در ادامه ویژگی های یک آزمون آزمایشی را بررسی می کنیم. و می بینیم که چگونه شرکت در این آزمون ها به شما کمک می کند. تا در آزمون آیلتس خود نمره بالاتری کسب کنید.

آزمون ماک آیلتس:  کمکی بزرگ برای تمرین آزمون اصلی!!

شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس گامی اساسی در مسیر شما به سمت آمادگی آزمون اصلی است. اگر از متخصصان آیلتس بپرسید که چگونه می توانید نمره خود را بهبود ببخشید،. شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس قطعاً از جمله پاسخ های آنها خواهد بود. این آزمون ها داده های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهند. که در صورت تجزیه و تحلیل و استفاده از آنها می توانید. نمره مورد نظر خود را در آزمون واقعی آیلتس کسب کنید. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که شرکت در آزمون های آزمایشی. قبل از شرکت در آزمون اصلی می تواند نمره شما را حداقل دو نمره افزایش دهد.

پس از شرکت در یک آزمون آزمایشی همچون آزمون ماک آیلتس، متوجه می شوید. که آیا برای موفقیت در امتحان اصلی آماده هستید یا خیر. در واقع، شرکت در آزمون ماک آیلتس بسیار مهم است،. به طوری که باید آنها را سنگ بنای آماده سازی آزمون آیلتس خود قرار دهید. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که قبل از امتحان آیلتس باید در چند آزمون ماک شرکت کنم؟ پاسخ حداقل ماهیانه یک آزمون است. ممکن است زیاد به نظر برسد، اما این روشی است. که موفق ترین داوطلبان آیلتس انجام می دهند.

چه زمانی آزمون ماک آیلتس بدیم؟

نکته جالب در مورد آزمون ماک آیلتس این است. که در هر مرحله از آمادگی آزمون آیلتس که باشید می توانید در آن شرکت کنید. فرقی نمی کند که شما تازه وارد پروسه آیلتس شده باشید،. یا در میانه راه هستید یا چند روز با آزمون آیلتس خود فاصله دارید. آزمون آزمایشی آیلتس همیشه نکته ای برای ارائه به شما دارد. اگر در ابتدای راه هستید،. شرکت در یک آزمون آزمایشی به شما کمک می کند. تا با آزمون آشنا شوید و به شما ایده می دهد. که بطور کلی آزمون آیلتس چگونه است.

اگر در میانه راه قرار دارید، آزمون ماک آیلتس می تواند تمرینی مفید در مدیریت زمان باشد. همچنین به شما کمک می کند نقاط ضعف خود را بشناسید. و آنها را بهبود ببخشید در حالی که هنوز وقت دارید. علاوه بر این و مهمتر از همه، اگر به روز آزمون اصلی خود نزدیک هستید،. شرکت در یک آزمون آزمایشی می تواند به شما کمک کند. بار دیگر محیط آزمون را تجربه کنید. و به شما امکان می دهد بررسی ها و روش های نهایی را انجام دهید.

آزمون آزمایشی آیلتس به عنوان مشاور

آزمون های آزمایشی آیلتس همچنین ابزار بسیار مفیدی برای مشاور شما هستند. امتحان ماک آیلتس تصویر واضح تری از وضعیت شما به مشاورتان می دهد. و شاخص خوبی برای موضوعاتی هستند. که هنوز تسلط کافی بر آنها ندارید. همچنین سابقه پیشرفت شما را به مشاور ارائه می دهد. تا آنها بتوانند برنامه آماده سازی و مطالعاتی شما را اصلاح کنند. اگر همچنان مطمئن نیستید که در آزمونهای آزمایشی آیلتس شرکت کنید،. اینها مواردی است که باعث می شود در تصمیم خود تجدید نظر کنید:

 

  • با ساختار سوالات آیلتس آشنا می شوید.

یکی از اولین مزایایی که شرکت در آزمون آزمایشی ماک آیلتس به شما می دهد این است که با قسمت های مختلف آزمون آیلتس آشنا می شوید، یعنی مهارت های ۴ گانه آزمون. همچنین با تعداد سوالات هر بخش و حتی زمان برگزاری آزمون آشنا خواهید شد. دانستن این اطلاعات در مسیر به سمت موفقیت در آیلتس ضروری است. در هر مهارت آزمون آیلتس انواع زیادی از سوالات وجود دارد و داوطلبان آیلتس معمولاً در پاسخگویی به یک یا چند نوع سوال خاص مشکل دارند. بنابراین با شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس، متوجه می شوید کدام یک از این نوع سوالات برای شما دردسر ایجاد می کند و کدام یک از آنها نقطه قوت شما هستند.

  • مدیریت زمان و دقت در پاسخ گویی را تمرین می کنید.

مدیریت زمان از مهمترین موارد آزمون آیلتس است. در آزمون های آزمایشی ماک آیلتس می توانید مهارت های مدیریت زمان را تمرین کرده و بهبود ببخشید. این بدان معنی است از زمانی که برای انجام یک بخش در نظر گرفته اید به خوبی استفاده کنید. همچنین شامل مدیریت سرعت برای پاسخگویی صحیح به تمامی سوالات است.

به یاد داشته باشید که اگر پاسخ های درستی به سوالات ندهید، نمره خوبی کسب نمی کنید. بنابراین شما باید دقت خود را نیز تمرین کنید. و شرکت در تست های آزمایشی یکی از موثرترین راه ها برای بهبود این مهارت است. شرکت در آزمون های آزمایشی ماک به شما کمک می کند. بدون اینکه زیاد به ساعت نگاه کنید، زمان خود را کنترل کنید. با تمرین کافی، می توانید درک کاملی از محدودیت های زمانی آیلتس در روز آزمون داشته باشید. و قادر خواهید بود زمان و دقت خود را به طور موثر مدیریت کنید.

  • بدون ترس از عدم موفقیت، اشتباه کنید.

بهترین زمان برای دانستن اشتباهات خود زمانی است که هنوز وقت دارید روی آنها کار کنید. آزمون ماک آیلتس به شما این امکان را می دهد،. بدون ترس از عدم موفقیت در آزمون آیلتس واقعی خود، بدون خطر، اشتباه کنید. اگر اشتباهات خود را شناسایی کنید. هنگامی که در آزمون واقعی آیلتس می نشینید. به همان تعداد اشتباه نمی کنید. نظارت بر اشتباهاتتان به پیشرفت شما کمک می کند. تا هرچه به آزمون آیلتس نزدیک می شوید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. همچنین به شما نشان می دهد که آیا شما در مسیر درست آمادگی خود قرار دارید یا خیر.

  • صرفه جویی در هزینه!

موضوع دیگر بحث هرینه شرکت در آزمون آیلتس است. هزینه این آزمون به دلار حساب می شود. و مطمئنا  ارزان نیست اما هزینه هر آزمون ماک آیلتس کمتر از ده درصد آزمون اصلی است. بنابراین اگر بدون آمادگی آزمون دهید، احتمال دارد. هنگامی که نمره آیلتس خود را بعد از چند هفته دریافت می کنید،. به نمره مورد نظر خود را نرسید و چاره ای جز پرداخت مجدد هزینه و شرکت کردن دوباره در آزمون نداشته باشید.

با انجام آزمون های آزمایشی ماک آیلتس که بسیار ارزان تر از آزمون واقعی هستند،. می توانید محیط آزمون را چندین بار تجربه کنید و تنها درصورتی که مطمئن باشید می توانید نمره مورد نظر خود را کسب کنید با شرکت در آزمون اصلی در هزینه و وقت خود صرفه جویی خواهید کرد.

می خوای توی یه آزمون آزمایشی ماک آیلتس شرکت کنی؟؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان