مروری بر ساز و کار مترجم های آنلاین

یافتن مترجم آنلاین متن یکی از مهمترین دغدغه‌های روزمره کاربرانی است. که برای ترجمه فوری متون خود نیازمند ترجمه فوری یا رایگان هستند. اما جالب اینجاست که همه خدمات ترجمه آنلاین متن. توسط این پلتفرم ها به طور یکسان ایجاد نشده اند. برخی از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند. به عنوان مثال، برخی فقط جملات رسمی و برخی دیگر جملات گفتاری را ترجمه می کنند. برخی از آنها دقت کمتری دارند و برای ترجمه واژگان و متون ساده مناسب هستند. و بصورت کلمه به کلمه متن را ترجمه می کنند. یا برای ترجمه وب سایت مناسب هستند. برخی دیگر تا حدی از عهده ترجمه متن هم بر می‌آیند.

اگر شما علاوه بر Google Translate، می خواهید با جدیدترین مترجمان آنلاین جهان آشنا شوید،. با آخرین پست وبلاگ تحت عنوان بهترین مترجم آنلاین متن در سال ۲۰۲۱ همراه باشید، تا آنها را با یک مثال واقعی مقایسه کنید.

مشهورترین مترجم آنلاین متن Google Translate

تقریبا همه ما می دانیم گوگل یک وب سایت ترجمه آنلاین به نام Google Translate دارد. که بهترین نمونه ترجمه آنلاین در نوع خود است. اگر قرار است فقط از یک سایت ترجمه استفاده کنید،. بی‌شک سعی کنید از این سایت استفاده کنید.

به طور خلاصه، Google Translate هم برای یادگیری زبانهای جدید و هم جستجوی معنای کلمات،. عبارات و همچنین جملات در زبانهای دیگر بسیار مناسب است. اگر لازم است با شخصی که به زبان دیگر صحبت می کند صحبت کنید،. این سرویس شگفت انگیز برای کمک به شما عالی است. بخصوص در ترجمه فارسی به انگلیسی و ترجمه انگلیسی به فارسی. از دیگر زبانهای پرکاربرد در گوگل ترنسلیت می توانیم به جفت زبانهای زیر اشاره کنیم:.

البته برای ترجمه های حساس و تخصصی توصیه می کنیم از ترجمه انسانی استفاده کنید. و از خدمات ترجمه آنلاین و ماشینی استفاده نکنید،. زیرا این ماشینهای ترجمه هنوز به بلوغ کامل نرسیده. و در بسیاری از مواقع دارای ضعف بالایی در تشخیص مفاهیم انسانی و احساسی در متون مختلف هستند. و قطعا بارها با ترجمه های عجیب و غریب در این سایت مواجه شده اید. مخصوصاً اگر به دنبال ترجمه یک مقاله تخصصی می‌باشید نباید به مترجم های ماشینی اعتماد کنید. برای این کار به مقاله‌ی ترجمه مقاله رجوع کنید.

پس چه کنیم؟! اگر متن شما از حسایت متوسط به بالا برخوردار است می توانید با سفارش ترجمه فوری در وبسایتهایی شبیه فوناتیم،. متن خود را به صورت حرفه ای ترجمه و دریافت کنید.

ویژگی های مثبت گوگل ترنسلیت

 • سریع کار می کند
 • به طور خودکار زبانها را تشخیص می دهد.
 • انواع مختلف زبانها را پوشش می دهد.
 • می تواند متن های ترجمه شده را با صدای بلند بخواند.
 • می توانید متن ورودی را به صورت صوتی یا از طریق Google Translate Camera به سایت ارسال کنید.
 • برخی از ترجمه ها توسط انجمن ترجمه Google بررسی شده اند تا صحت آنها را تشخیص دهند.
 • همچنین با موتور جستجوی گوگل به خوبی کار می کند.
 • می توانید ترجمه ها را در Google Translate Glossary برای اطلاعات بعدی ذخیره کنید.
 • پشتیبانی از ترجمه URL ها
 • ترجمه فارسی به انگلیسی بصورت فایل. که شما می تونید هر کدام از انواع این فایل‌ها را ترجمه کنید: ‎.doc،‏ ‎.docx، ‏‎.odf،‏ ‎.pdf،‏ ‎.ppt، ‏‎.pptx، ‏‎‎.rtf، ‏ ‎.txt،‏ ‎.xls یا ‎.xlsx
 • ترجمه فارسی به انگلیسی بصورت متن و ترجمه انگلیسی به فارسی بصورت متن (و همچنین ۹۲ زبان دیگر)

ویژگی های منفی Google Translate

یکی از ویژگی های معروف این مترجم آنلاین متن،. ارائه ترجمه های بسیار اشتباه است.
یکی از بهترین ویژگی های Google Translate قابلیت کشیدن و انداختن هر متنی در جعبه ترجمه است،. در این صورت سرویس Google Translate می تواند. زبان انتشار متن را به طور دقیق شناسایی کند و بلافاصله آن را به زبانی که می توانید. درک کنید ترجمه می کند. این ویژگی مخصوصاً وقتی عالی است. که شما زبان مبدا را نمی دانید و فقط روی هر یک از زبانهایی که می خواهید به آنها ترجمه کنید کلیک کنید.

اگر حالت ترجمه سریع فعال است،. فقط متن خود را تایپ کنید تا ترجمه در سمت راست ظاهر شود. این ویژگی عالی است زیرا شما مجبور نیستید هر بار که متن را تایپ می کنید. بر روی دکمه ترجمه کلیک کنید.

دانلود نرم افزار مترجم متن برای اندروید
دانلود نرم افزار مترجم متن برای IOS

دانلود نرم افزار مترجم متن گوگل ترنسلیت برای نصب در کامپیوتر

می توانید متن تایپ کنید، آن را بخوانید یا از صفحه کلید مجازی روی صفحه استفاده کنید. در قسمت متن ترجمه شده، همچنین می توانید از سیستم بخواهید متن را به زبان ترجمه شده برای شما بخواند،. که نه تنها در یادگیری زبان بلکه برای افرادی مفید است. که نمی توانند خوب بخوانند ولی می تواند زبان گفتاری را درک کند.

مثال مترجم آنلاین متن Google، بهترین مترجم آنلاین متن

نمونه ترجمه متن توسط مترجم آنلاین Google
نمونه ترجمه متن توسط مترجم آنلاین Google

اگر یک کلمه را در کادر متن ورودی وارد کنید،. تعاریف، جملات نمونه و اطلاعات ترجمه مربوط به آن کلمه نمایش داده می شوند. همچنین می توانید بر روی هر یک از تعاریف ارائه شده کلیک کنید. تا بلافاصله به جعبه ترجمه اضافه شود و به نوعی از همان روش های فرهنگ لغت برای یادگیری زبان استفاده کنید. در یک کلام، سرویس ترجمه گوگل بهترین مترجم آنلاین متن است. اما نباید از ویژگی های سایت های ترجمه دیگر غافل بود. پیشنهاد می کنیم در مورد سایر سرویس های Google نیز مطالعه کنید.

 

Bing Microsoft Translator، آسان ترین مترجم آنلاین

اگر نمی توانید زبان متنی را که می خواهید ترجمه کنید انتخاب کنید. یا تشخیص دهید از Microsoft Bing Translator استفاده کنید. این مترجم آنلاین از یک ویژگی تشخیص خودکار استفاده می کند. تا این کار را به سرعت انجام دهد. چیزی که این وب سایت را متمایز می کند. سادگی آن است و تقریباً چیزی در کنار جعبه ترجمه نمایش داده نمی شود، اما همچنان عالی است.

ویژگی های مثبت مترجم آنلاین Microsoft Translator

 • کار با آن واقعاً آسان است.
 • بلافاصله متن را ترجمه می کند.
 • این شامل بسیاری از زبانها است.
 • نوشتن متن در کادر ورودی حداکثر تا ۵۰۰۰ کاراکتر امکان پذیر است.
 • ظاهری جذاب و مدرن دارد.
 • پخش متن های صوتی با لهجه های مختلف و با صدای مردانه یا زنانه امکان پذیر است.
 • اشتراک ترجمه ها یا کپی کردن آنها در کلیپ بورد (فضای ذخیره سازی موقت) بسیار ساده است.
 • با لمس یک دکمه می توانید دو زبان ترجمه
 • با موتورهای جستجو بینگ کار می کند.

دیگر مترجمان آنلاین خارجی

در زمینه ترجمه رایگان آنلاین، دیگر شرکتهای برتر دنیا بیکار ننشسته اند. و سعی کرده اند نقشی در این بازار بزرگ داشته باشند. همچون

ماشین ترجمه سیسترانت (SYSTRANet)، مناسبترین مترجم آنلاین برای ترجمه فایل‌ها

مترجم آنلاین یاندکس ترانسلیت (Yandex Translate) بهترین موتور برای ترجمه عکس ها و وبسایت‌ها

مترجم اینترنت اسلنگ (Internet Slang Translator) که بهترین گزینه برای اصطلاحات روزمره انگلیسی و یادگیری زبان کوچه بازار است.

 

ترجمه آنلاین در وبسایتهای ایرانی

در سالهای اخیر بخاطر ضعف ماشین های ترجمه غیرایرانی در انتقال متن و مفاهیم فارسی به انگلیسی و برعکس،. شرکتهای دانش بینان فراوانی وارد حوزه طراحی ماشین های ترجمه بومی شدند. از جمله

سرویس ترجمه متن فرازین (https://www.faraazin.ir/)

وبسایت ترجمه متن ترگمان (https://targoman.ir/)

موتور ترجمه پارسی جو (https://translate.parsijoo.ir/)

مشاهده توضیحات و ارسال سفارش ترجمه در وبسایت

برای مشاهده کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان