کاملترین راهنمای ترجمه با Microsoft Copilot

شیوه ترجمه با هوش مصنوعی

Copilot چیست؟

Microsoft Copilot  یک دستیار مجهز به هوش مصنوعی است که به طور یکپارچه با برنامه ها و سرویس های مختلف مایکروسافت ۳۶۵ ادغام می شود. این هوش مصنوعی از مدل های زبان(LLM)  و داده های شما استفاده می کند تا کلمات شما را به کارکردهای عملی تبدیل کند. دلیل استفاده از این هوش مصنوعی، اتصال آن به دنیای اینترنت، به روز بودن و استفاده از ChatGpt4 است. در این مقاله سعی داریم تا شما را با ترجمه با Microsoft Copilot آشنا کنیم.

 

در دسترس بودن Copilot

این هوش مصنوعی جدید در Bing، Microsoft Edge، Microsoft 365  و Windows 11  در دسترس است. قابلیت‌های Copilot عبارتند از: می‌تواند به منابع استناد کند، شعر بنویسد، آهنگ بنویسد و موارد دیگر از جمله ترجمه متون با هوش مصنوعی آن. زیرا یکی از ویژگی های برجسته Copilot توانایی آن در کمک به ترجمه زبان است. در اینجا نحوه استفاده از آن به شما ارائه شده است:

هوش مصنوعی کوپایلت در ترجمه انگلیسی

چت با Copilot

Copilot  را در برنامه ترجیحی Microsoft 365 خود (مانند Word، Excel یا PowerPoint) باز کنید. متن خود را تایپ کنید یا بخوانید، و Copilot بر اساس زمینه و داده های موجود پیشنهادهای ترجمه را ارائه می دهد.

 

ترجمه با هوش مصنوعی برای همکاری چند زبانه

اگر با همکارانی که به زبان های مختلف صحبت می کنند همکاری می کنید، Copilot  می تواند به پر کردن شکاف ارتباطی کمک کند. این هوش مصنوعی می تواندبه راحتی ایمیل ها، اسناد و پیام های چت را فورا ترجمه کند.  Copilot از مدل‌های زبانی پیشرفته برای اطمینان از ترجمه استفاده می‌کند که با سبک و زمینه نوشتاری شما سازگار است و آن را به ابزاری قابل اعتماد برای ارتباطات حرفه ای تبدیل می کند.

 

استفاده از Copilot در ویندوز: فعال کردن Copilot در ویندوز ۱۱

به روز رسانی ویندوز: مطمئن شوید که از آخرین نسخه ویندوز ۱۱ استفاده می کنید. پس از به روز رسانی، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. نماد Copilot را در کنار نوار جستجو پیدا خواهید کرد. یا از میانبر Windows+C برای باز کردن Copilot استفاده کنید.

 

ادغام Copilot با  Microsoft Edge

دسترسی به محتوای مایکروسافت اج:

Copilot را باز کنید و منوی سه نقطه را کلیک کنید. به تنظیمات بروید و گزینه “اجازه دهید Copilot  در ویندوز از محتوای Microsoft Edge استفاده کند” را فعال کنید. اکنون Copilot می تواند مستقیماً با Edge کار کند. و میتوانید از آن بخواهید تنظیمات رایانه شخصی را مدیریت کند، پنجره ها را سازماندهی کند یا در جستجوهای وب کمک کند.

 

استفاده از Copilot در اندروید

برنامه Microsoft Copilot را از Play Store (برای اندروید) یا App Store برای  iOS  دانلود و نصب کنید. به مکان برنامه و دسترسی میکروفون اجازه دهید. سپس روی نماد میکروفون ضربه بزنید و از Copilot ترجمه، پیشنهاد یا هر کمک دیگری بخواهید. البته این هوش مصنوعی جدید چیزی بیش از یک ابزار ترجمه زبان است.

translating with Copilot

کمک خلبان چند زبانه برای ترجمه انگلیسی

در اینجا چند نکته مفید را برای استفاده موثر از Microsoft Copilot برای ترجمه انگلیسی به فارسی وجود مرور می کنیم. اول اینکه Copilot ها می توانند با کاربران به زبان های مختلف ارتباط برقرار کنند و در عین حال تمام محتوا را در یک Copilot نگه دارند. آنها به طور خودکار زبان مورد نظر را بر اساس تنظیمات مرورگر وب کاربر شناسایی می کنند و به همان زبان پاسخ می دهند و تجربه شخصی تری را ارائه می دهند.

 

فعال کردن یک نسخه چندزبانه:

هنگام ایجاد یک Copilot، زبان اصلی آن را انتخاب کنید. زبان‌ها را در صفحه پیمایش کناری باز کنید و زبان‌های ثانویه را از لیست زبان‌های پشتیبانی شده اضافه کنید. شما می توانید هر تعداد زبان ثانویه را به دلخواه اضافه کنید.

 

ادغام مایکروسافت اج برای ترجمه با Copilot:

در Microsoft Edge، از دکمه Discover برای دسترسی به Copilot استفاده کنید.

متنی را که می خواهید ترجمه کنید را کپی کرده و در چت جایگذاری کنید. زبان مقصد را مشخص کنید (به عنوان مثال، “این را به انگلیسی ترجمه کنید”). Copilot فوراً متن ترجمه شده را ارائه می دهد.

 

آموزش و تمرین زبان:

با Copilot به زبان مقصد خود چت کنید. سوالات گرامر یا واژگان از Copilot بپرسید. برای بهبود دایره لغات خود به گفتگو درباره مورد موضوعات مختلف با این هوش مصنوعی  بپردازید. از Copilot بخواهید تا با شما مصاحبه کند یا اشتباهات گرامری، املایی و واژگان شما را تصحیح کند. به یاد داشته باشید، Microsoft Copilot ابزار قدرتمندی است که می تواند مهارت های زبانی و بهره وری شما را افزایش دهد. 🌐🚀

قبلا درباره نقش هوش مصنوعی در مقاله آموزش زبان با ChatGpt صحبت کرده ایم حالا بیایید مزایا و معایب استفاده از Microsoft Copilot برای ترجمه را بررسی کنیم:

 

مزایای Microsoft Copilot در ترجمه:

ترجمه با Copilot

ادغام در مجموعه Microsoft 365:

Copilot به طور یکپارچه با برنامه های مختلف مایکروسافت ۳۶۵ از جمله Word، Outlook، Excel و PowerPoint یکپارچه می شود یعنی اینکه با قراردادن یک مطلب در یکی از سیستم های خود در برنامه های فوق، بر روی همه سیستم ها و دستگاههای خود به آن دسترسی دارید!

Copilot وظایف را ساده می کند، فرآیندها را خودکار می کند و بینش هایی را ارائه می دهد. با تجزیه و تحلیل داده ها و الگوهای استفاده، پیشنهادات به موقع ارائه می دهد و کارایی کاربر را افزایش می دهد. تصور کنید که یک دستیار مجازی دارید که گردش کار شما را درک می کند و به طور مداوم به دنبال راه هایی برای روان تر کردن آن است.

 

کمک مبتنی بر هوش مصنوعی:

Copilot از هوش مصنوعی برای پیمایش بارهای کاری روزانه استفاده می کند. خواه نوشتن ایمیل، سازماندهی تقویم، یا تولید گزارش باشد، Copilot در زمان و انرژی صرفه جویی می کند. Copilot به افزایش امنیت و انطباق در محیط های Microsoft 365 کمک می کند. این هوش مصنوعی داده ها را برای خطرات امنیتی بالقوه و نقض انطباق بررسی می کند، و به سازمان ها کمک می کند تا از داده ها مراقبت کنند.

و نکته آخر اینکه این ابزار هم اکنون رایگان می باشد. که البته ما خودمان در وبسایت فوناتیم آموزش رایگان زبان هم داریم که بدون استفاده از هوش مصنوعی و با تدریس استاد بازیار می تونید ازش بهره ببرید!

دستیار هوش مصنوعی برای ترجمه انگلیسی

معایب ترجمه با Copilot

نگرانی های حریم خصوصی: برخی از افراد و سازمان‌ها ممکن است به دلیل سطح تجزیه و تحلیل داده‌های مورد نیاز برای اثربخشی Copilot، اعتراضاتی به حریم خصوصی داشته باشند.

منحنی یادگیری: انطباق با یک جریان کاری جدید مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند برای برخی از کاربران چالش برانگیز باشد. کارایی Copilot به درک و پذیرش قابلیت‌های کاربران وابسته است، که ممکن است پذیرش اولیه را کند بکند و نیاز به آموزش داشته باشد.

 

تکیه بر فناوری:

در حالی که Copilot بهره وری را افزایش می دهد، خطر کاهش اتکا به تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله وجود دارد. کاربران ممکن است بیش از حد به ابزار وابسته شوند و به طور بالقوه بر خلاقیت و تصمیم گیری مستقل تأثیر بگذارد. بخصوص اینکه اکثر برنامه های هوش مصن.عی بعد از مدتی از حالت رایگان خارج می شوند و برای خدمات خود از شما هزینه می گیرند!!!

 

اشکالات احتمالی ترجمه با Copilot:

هیچ سیستم هوش مصنوعی کامل نیست و Copilot ممکن است گاهی اوقات خطا یا اشکالاتی ایجاد کند. کاربران باید برای مشکلات فنی گاه به گاه آماده باشند و برنامه های پشتیبان تهیه کنند. به طور خلاصه، Microsoft Copilot ویژگی‌های قدرتمندی را برای ترجمه ارائه می‌کند، اما سازمان‌ها باید مزایا را در برابر معایب احتمالی بسنجید تا تعیین کنند که آیا با نیازها و ملاحظات حریم خصوصی آنها مطابقت دارد یا خیر.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان